Vanavond vindt het vervolg van de behandeling door de gemeenteraad Diemen van begroting 2014 en meerjarenbegroting 2015-2017. Afgelopen maandag kwam de fractie bijeen om de afronding van de begrotingsbehandeling voor te bereiden.
In de raadsvergadering vorige week, bij de eerste ronde heeft de fractie zelf moties ingediend, dan wel steun toegezegd aan de volgende moties:

  • Motie GroenLinks Blijfgroep: Die verzoekt het college om in overleg te treden met de Blijfgroep om te bezien in hoeverre Diemen kan bijdragen aan de behoefte aan onderdak voor leden van gezinnen die door de Blijfgroep worden geholpen.
  • Motie GroenLinks Afvalscheiden: Daarin wordt het college opgeroepen actie te ondernemen om het scheidingspercentage van het afval te doen verbeteren. Momenteel wordt maar 20% van het gft en 40% van het plastic gescheiden aangeboden. Dat moet beter kunnen. Papier en glas halen wel 80%.
  • Motie GroenLinks/PvdA/CDA Join the Pipe: Samen met de PvdA en CDA vragen we het college om een Join the Pipe watertappunt bij de speelplaats van het Van Markenplantsoen te plaatsen.
  • Motie D66/GroenLinks Glasvezel: We werken samen met D66 aan een uitspraak om het gebruik van glasvezel in Diemen te vergroten.
  • Motie CDA Oplaadpunten Elektrische Auto's: Deze motie van het CDA wordt door ons ondersteund, waarschijnlijk zelfs door de gehele raad.

Nu is het afwachten welke besluiten vanavond genomen worden. 

------------------------------------------------------------

Wil je aanwezig zijn bij een volgende fractiebijeenkomst, laat dat even via de mail weten aan Frans Eerkens, f.eerkens@diemen.nl.